D.U.K

Tikimės, kad rasite tai, ko ieškote. Jei jūsų atsakymo nėra žemiau pateiktuose DUK atsakymuose, nedvejodami užduokite savo klausimą per mūsų kontaktinę formą.

POPULIARŪS KLAUSIMAI

Čia galite rasti dažniausiai užduodamus klausimus į kurios mes pasistengėme atsakyti plačiai ir aiškiai.

PRADŽIA

Norėdami nusipirkti kriptovaliutą, pirmiausia turite pasirinkti kriptovaliutų biržą. Galima rinktis iš daugybės, tačiau didžiausios yra „Bybit“, „Binance“ ir „Coinbase“. Kai nuspręsite dėl prekybos ar pirkimo kriptovaliutos vietos, joje užsiregistruoti, ir atidarytumėte sąskaitą. Mes turime partnerystę Bybit, kuria galite rasti Bybit skiltyje. Atsižvelgiant į platformą ir sumą, kurią planuojate pirkti, gali tekti patvirtinti savo tapatybę. Tai padarę turėsite pridėti lėšų į savo sąskaitą, atlikdami banko pavedimą arba naudodami kredito kortelę. Kai jūsų sąskaitoje jau yra pinigų, galite nuspręsti, kurią kriptovaliutą įsigyti, bet jei neturite patirties mūsų bendruomenėje galite rasti, kurias kriptovaliutas mes perkame. 

Kripto piniginės yra programos, kuriose yra saugomi privatūs raktai. Privatūs raktai iš esmės yra slaptažodžiai, suteikiantys prieigą prie savo kriptovaliutų. Piniginės vienu metu ir saugo, ir leidžia naudotis savo turtu, todėl galite siųsti ir gauti kriptovaliutas, tokias kaip Bitcoin, Ethereum ir daugelį kitų. Kriptovaliutų piniginės būna įvairių formų: nuo kompiuterinės įrangos piniginių, tokių kaip „Ledger“ (kuri atrodo kaip USB atmintinė), iki paprastų mobiliųjų programų.

Kriptovaliutų biržos yra platformos, kurios palengvina prekybą kriptovaliutomis, kai keičiamasi į kitas kriptovaliutas. Yra dviejų tipų mainai – centralizuoti ir decentralizuoti. Centralizuotos biržos veikia kaip tarpininkas tarp pirkėjo ir pardavėjo. Galite įsivaizduoti, kad CEX yra panašus į vertybinių popierių biržą, bet skirtas skaitmeniniam turtui. Kita vertus, decentralizuota birža (DEX) leidžia atlikti operacijas tiesiai iš jūsų kriptovaliutų piniginės, nepasitelkiant jokio tarpininko.

Kriptovaliutų prekyboje svertas (leverage) reiškia skolinto kapitalo naudojimą sandoriams sudaryti. Prekyba naudojant svertą gali sustiprinti jūsų pirkimo ar pardavimo galią, todėl galėsite prekiauti didesnėmis sumomis. Taigi, net jei jūsų pradinis kapitalas yra mažas, galite naudoti svertą, kad kapitalą padidinti ir taip atlikti sandorius. Nors prekyba naudojant svertą gali padidinti jūsų potencialų pelną, ji taip pat yra itin rizikinga – ypač nepastovioje kriptovaliutų rinkoje.

Altcoin“ yra alternatyvi skaitmeninė valiuta „Bitcoin“ valiutai. Iš tikrųjų tai reiškia apskritai visas kriptovaliutas, išskyrus „Bitcoin“. Šiuo metu visame pasaulyje yra sukurta daugiau nei 20 000 alternatyvių valiutų

NFT egzistuoja nuo 2014 metų, tačiau išpopuliarėjo tik 2022 metais, kai ypač sėkmingai veikia NFT rinka. Nors kai kurie žmonės mano, kad tai yra elektroninės prekybos ateitis, kiti lieka daug skeptiškesni ir nemato skirtumo tarp kriptovaliutų ir NFT. Pagrindinis skirtumas tarp šių dviejų yra turto tipas. Kriptovaliutos yra skaitmeniniai pinigai, o NFT yra skaitmeninis turtas. Kriptovaliutos yra pakeičiamos ir gali būti naudojamos sandoriams atlikti blokų grandinėje, taip pat naudojamos kaip investicijos arba sąskaitų apmokėjimui. Jomis galima prekiauti ir bet kada galima iškeisti į tikrus pinigus.

NFT yra unikalūs. Kiekvienas nepakeičiama moneta turi skaitmeninį parašą, todėl keitimasis į lygiai tokį patį vienetą neįmanomas. Tai unikali nuosavybė, saugoma blokų grandinėje. Šis turtas taip pat gali būti naudojamas kaip investicija, rinkti pinigus jo savininkui, gali būti perkamas ar parduodamas, tačiau jo negalima keisti kaip kriptovaliutos.

Blokų grandinė (ang. blockchain) yra skaitmeninė ekonominių operacijų duomenų bazė, kurioje gali būti saugomi visi vertę turintys duomenys. Į tai įeina ne tik finansiniai įrašai, bet ir pinigų likučiai, vertybiniai popieriai, nuosavybės teisės, draudimo įrašai ir t. t. Ši duomenų bazė yra sudaryta iš daugybės duomenų blokų, išdėstytų chronologine tvarka ir susietų bei apsaugotų kriptografiniais įrodymais. Tai yra pagrindinis daugelio kriptovaliutų tinklų komponentas, veikiantis kaip decentralizuota, plačiai paskirstyta ir vieša skaitmeninė knyga, atsakinga už nuolatinį visų anksčiau patvirtintų operacijų įrašymą (blokų grandinę).

Kuomet prie esamos blokų grandinės prijungiamas naujas blokas, jame esantys duomenys nebegali būti pakeisti ir tai yra naujoviškas būdas užtikrinti duomenų skaidrumą, patikimumą ir amžiną išsaugojimą. Norint suklastoti kažkuriame bloke esančius duomenis reikštų suklastoti visą blokų grandinę, o tai yra praktiškai neįmanoma, nes blokų grandinės kopijos yra patalpintos tūkstančiuose skirtingų kompiuterių.